Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Jak działa klimatyzacja wyjaśnimy klientowi podczas wykonywania usługi.

  Instalowanie i serwis urządzeń podnoszących, jakość powietrza w domu przy pomocy procesu, jakim jest klimatyzacja przeprowadza sprawnie. W większości przypadków, instalując klimatyzację, zaczyna się ją użytkować w taki sam sposób jak inne urządzenia gospodarstwa domowego.

Domownicy uważają, że urządzenie powinno działać, dopóki się nie zepsuje. Jednak w przypadku klimatyzacji takie postępowanie prawdopodobnie doprowadzi do poważnych uszkodzeń w ciągu 2-3 lat. Dlatego zakładając klimatyzator w domu, biurze czy sklepie należy pamiętać o jego regularnej konserwacji. Takie działanie w znacznym stopniu przedłuży jego sprawne działanie.

Jak działa klimatyzacja wyjaśni klientowi podczas wykonywania usługi?

   Wentylacja składa się z dwóch części: zewnętrznej, zawierającej sprężarkę, wentylator oraz skraplacz i wewnętrznej, czyli: wentylator i parownik. Podczas instalacji bloki te są połączone miedzianymi rurami. Przez nie mieszanina freonu i niewielkiej ilości oleju sprężarkowego krąży pod wysokim ciśnieniem. Wentylatory umieszczone w jednostkach wewnętrznych i zewnętrznych zapewniają przepływ powietrza przez grzejnik. Jest to konieczne dla poprawienia wymiany ciepła, a nawet rozprowadzenia zimnego powietrza w pomieszczeniu.

Przyczyny awarii klimatyzacji podaje po zdiagnozowaniu usterki

  Zanieczyszczenie filtrów jest jedną z przyczyn awarii klimatyzacji. W jednostce wewnętrznej każdego klimatyzatora filtry z tworzywa sztucznego znajdują się w postaci wielowarstwowej siatki o drobnych oczkach. Całkowicie zamykają parownik i chronią go przed pyłem, kurzem, sierścią zwierząt. Trzeba pamiętać, że konieczne jest czyszczenie filtrów. Podczas konserwacji urządzenia, zostają przywrócone wszystkie funkcje, jakie posiada klimatyzacja dokonuje rzetelnego przeglądu. Ponadto na bieżąco usuwa ewentualne usterki.

Co się stanie, jeśli filtry nie zostaną wyczyszczone przez dłuższy czas?

  Ponieważ są one zanieczyszczone, przepływ powietrza przez parownik zacznie się zmniejszać. W wyniku, czego powietrze w pomieszczeniu będzie gorsze do schłodzenia. Dodatkowo utrudnia to pracę układu chłodniczego: freon wymiennika ciepła wewnątrz nie będzie miał czasu na odparowanie. A to może doprowadzić do zamarznięcia miedzianych rurociągów.

  W takim przypadku, po wyłączeniu klimatyzatora, lód stopi się, a powstająca woda będzie kapać z klimatyzatora. Innym problemem, który pojawia się, gdy filtry są brudne, jest zatkanie układu drenażowego z grudkami pyłu. W tym przypadku woda z klimatyzatora już płynie. Specjalista od klimatyzacji z a dokonuje również czyszczenia ze względów higienicznych. Patogeny mogą namnażać się w wilgotnym pyle, który następnie dostaje się do powietrza w pomieszczeniu, a stamtąd do płuc.

Jeżeli uszkodzona jest klimatyzacja rozpozna i usunie awarię

  Drugą najczęstszą przyczyną awarii klimatyzatora jest wyciek freonu. Znormalizowany wyciek występuje zawsze, nawet przy instalacji najwyższej, jakości. Aby to zrekompensować, klimatyzator musi być uzupełniany freonem, co 1,5-2 lata. Jeśli takie działanie nie zostanie przeprowadzone, ilość czynnika chłodniczego w układzie spadnie poniżej dopuszczalnego poziomu. Może mieć to bardzo poważne konsekwencje dla klimatyzatora. Uszkodzona sprężarka musi być w takim przypadku wymieniona a to około połowa kosztów nowego klimatyzatora.

  Dlatego nie można bagatelizować pierwszych oznak zmniejszenia ilości czynnika chłodniczego w układzie. Może to być tworzenie się szronu lub lodu na połączeniach miedzianych rury. Ponadto może wystąpić niewystarczające chłodzenie powietrza w pomieszczeniu. W przypadku wystąpienia tych objawów, należy wyłączyć klimatyzator. Następnie trzeba skontaktować się z firmą, która zajmuje się takim urządzeniem jak klimatyzacja szybko rozwiąże powstały problem.

zobacz też

loading...

Wszystko o meblach

loading...

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

loading...